Trükitehnoloogiad

Ofsettrükk, Siiditrükk, Termotrükk, Fooliumtrükk, Segatehnikad, Lasergraveerimine.

Trükitehnoloogiad

Ofsettrükk, Siiditrükk, Termotrükk, Fooliumtrükk, Segatehnikad, Lasergraveerimine.

Ofsettrükk

Ofsettrükk

Ofsetmeetodil saab trükkida nii neljavärvitrükis (CMYK) kui ka seguvärvidega nn spot-värvidega (PMS Solid Colors) plastkaarte. Mõistlik on valmistada kaarte ofsettrükis siis, kui trükitav kogus ületab 300. Ofsettrükk tagab kaardile väga hea trükikvaliteedi ning parima kulumiskindluse.

Siiditrükk

Siiditrükk

Siiditrükitehnoloogiat kasutatakse reeglina massiivsete värvipindade esitamiseks, esmajoones metallik-värvide (kuld, hõbe jne.) puhul.

Termotrükk

Termotrükk

Termotrükki kasutatakse väiksemate koguste trükkimiseks. Samuti kaartide personaliseerimiseks fotodega, nimedega, numbritega, ribakoodidega jne. Termotrükk võimaldab kaarte toota nii, et iga kaart on unikaalne. Termotrükki teostame nii otse kaardile trükituna (direct to card) kui ka re-transfer meetodil trükituna (kujutis trükitakse filmile, mis lamineeritakse kaardile). Trükitihedus saab olla vastavalt kliendi soovile ja vajadusele nii 300dpi kui ka 600dpi.

Fooliumtrükk

Fooliumtrükk

Fooliumtrüki korral kantakse kaardile termilise, nn “hot stamp”, menetluse ja tsinko-klišee abil õhuke metall-foolium või hologramm. Metall-fooliumite valik on lai, sisaldades ka difraktsioonilisi ehk ruumilise kujutisega kilesid. Difraktsioonilised on loomulikult ka hologrammid, mida saab omakorda tellida spetsiaalkujundusega vastavalt vajadusele.

Segatehnikad

Sageli kasutatakse kaartide valmistamiseks mitut tehnoloogiat korraga. Enamlevinud kombinatsioonid on aluskaartide valmistamisel offset- ja siiditrüki segakasutus või siis siiditrükis blanco-kaardile termotrükis pealetrükki (näiteks fotode, isikuandmete jne näol).

Reljeefkiri

Reljeefkirjas personaliseerimist kasutatakse enamasti krediitkaartidel, aga ka kliendikaartidel, kinkekaartidel ja mujal. Reljeefkirja saab värvida hõbedaseks, kuldseks, valgeks või mustaks. Seda protsessi nimetatakse “tippinguks”.

Termotrükk

Termotrüki kasutusvõimalused on laialdasemad. Termotrükki on võimalik teha neljavärvitrükis (näiteks fotode printimiseks), aga ka ühevärvitrükis, millega kantakse kaardile enamasti tekste, numbreid ja ribakoode.

Lasergraveerimine

Kõige vastupidavam ning turvalisim kaartide personaliseerimise viis. Kuna Laser põletab teksti või kujutise läbi mitme plastiku kihi, siis on seda võimatu kustutada või muuta.

Magnetriba kodeerimine

Kaardi magnetribale kantakse personaalne number, mis muudab kaardi unikaalseks. Kaardi omaniku identifitseerimiseks tõmmatakse magnetkaart kaardilugejast läbi.

RFID kiibi kodeerimine

RFID kaartidega on eri kiipidega võimalikud erinevad võimalused – kõikidel RFID kaartidel on olemas oma unikaalne seerianumber, mida on võimalik kasutada kaardiomaniku tuvastamiseks. Osadel RFID kaartidel on aga võimalik kiibi sektoritesse ka andmeid lisada.

Blancokaardid

Valmistame samuti kaarditoorikuid ehk nn blancokaarte. Need võivad olla kas valged või värvilised. Niisugused kaardid leiavad sageli kasutust näiteks pääslasüsteemides – kõik vajalikud atribuudid kantakse kaardile personaliseerimise käigus.